Arama Motoru Optimizasyonu(SEO)

SEO’nun amacı, bir markanın organik arama sonuçlarındaki görünürlüğünü artırmaktır. SEO sayesinde işletmeler web sitesine çektikleri ziyaretçi sayısını artırır, daha fazla potansiyel form toplar ve daha fazla gelir sağlarlar.

Randevu Alın, Sizi Arayalım!

Search Engine Optimization (SEO), yani Arama Motoru Optimizasyonu, Google ve Yandex gibi arama motorlarında arama sonuçlarında üst sıralara çıkabilmek için web sitelerinin yaptığı çalışmalara verilen isimdir. SEO, web site trafiğini önemli ölçüde etkileyen bir çalışma olduğu için sağlık turizminde de sıkça kullanılan pazarlama yöntemlerinden biridir.

Arama motorları, kendilerine bir arama isteği geldiğinde, kullanıcısına en alakalı sonuçları göstermeye çalışır. Arama motorları, en alakalı arama sonuçlarını kullanıcısının karşısına çıkarabilmek için çok çeşitli algoritmalar kullanır. 

Bu algoritmalar, sitedeki her bir görsel içeriğin ya da bir kodun ne anlattığını çeşitli yollar ile anlamaya çalışır. Sitenin, diğer siteler tarafından ne kadar çok link verildiğine bakarak sitenin otorite olup olmadığını anlamaya çalışır. Kısacası, çok gelişmiş ve geniş kapsamlı algoritmalar ile sürekli analizler yapar.

SEO'ya Neden İhtiyacımız Var?

Her web sitesinin nihai amacı, olabildiğince fazla ziyaretçiyi ağırlamaktır. Bu amacın arkasındaki sebepler farklı olabilir. Örneğin blog siteleri genelde spesifik konularda sahip olduğu bilgi ve birikimi olabildiğince çok insana ulaştırmaya çalışır. E-Ticaret siteleri daha çok ürün satmak ister. Bazı siteler çevrimiçi eğitim satışı yapmaya çalışır. İşini büyütmeye çalışan her işletmenin bu çalışmalara ihtiyacı vardır.

Sağlık Turizminde SEO'nun Önemi

Potansiyel danışanlarınızın yaptığı aramalarla ilgili kapsamlı, yüksek etkileşimli ve ilgi çekici içerikler üreterek markanızın arama motorlarında görünür olmasını sağlayabilirsiniz.

Sağlık turizminde yaptığımız analizler sonucunda pazarlama çalışmalarından elde edilen potansiyel hasta formlarında en yüksek satış dönüşüm oranlarının SEO’dan gelen formlarda olduğu gördük. Çünkü SEO çalışmalarından gelen formlar reklam ve diğer yöntemlere göre daha organik ve daha alakalı olmaktadır.

Medsy Digital, uzman ekibiyle sağlık turizmi SEO çalışmalarında başarılı bir strateji oluşturmanıza ve uygulamanıza yardımcı olabilir. Bu sayede daha fazla potansiyel hasta formu toplayarak daha fazla satış gerçekleştirebilirsiniz. SEO hakkındaki sorularınız ücretsiz danışmanlık randevusu alabilir ve sorularınızı sorabilirsiniz.

Randevu Alın, Sizi Arayalım!

360° Sağlık Turizmi Danışmanlığı

Sağlık turizminde size ve markanıza destek olmak için buradayız.

Randevu Alın, Sizi Arayalım!