Sağlık Turizmi Acentelerine Başarıyı Getirecek 7 Öneri

acentelere başarıyı getirecek öneriler, sağlık turizmi acenteleri

Sağlık turizmi sektörü büyüdükçe ve geliştikçe süreçler karmaşıklaşıyor, seçenekler artıyor ve sağlık turistlerinin karar verme süreçleri iyice zorlaşıyor. Bu noktada sağlık turizmi acenteleri hastaların imdadına yetişiyor. Acente kurmak ve yönetmek ilk bakışta ufak bir planlama problemi gibi görülse de, işin arka tarafında pek çok strateji ve emek olduğunu da unutmamak lazım.

Peki, başarılı bir acente olabilmek için nelere dikkat etmek gerekiyor? Şimdi, Sağlık turizminde acentelere başarıyı getirecek önerilerden bahsedeceğiz.

1. Hasta Merkezli Yaklaşım

Unutmayın, hasta her zaman önce gelir. Bu nedenle, tüm konsiyerj çabalarınız, ilk temas noktasından son temas noktasına kadar hasta merkezli olmalıdır. Sağlık turistinin markayla ilk iletişim kurduğu andan tedavi sonrası ülkesine döndüğü ana kadar tüm noktaları hasta merkezli planlayarak mükemmel hasta deneyimi yaratabilirsiniz.

Hastanız için yolculuğun sorunsuz ve pürüzsüz olmasını sağlamalısınız. Bu, hastanın seyahatinin en küçük ayrıntısına bile azami özen ve profesyonellikle dikkat etmek anlamına gelir. Aynı zamanda, hastanın tıbbi kayıtlarını incelemeyi, kalış ve seyahat düzenlemelerini koordine etmeyi, mali izinlere yardımcı olmayı, iletişime yardımcı olacak tercümanları ayarlamayı, konsültasyonlar, testler ve tedaviler için randevular ayarlamayı, tedavi sonrası iyileşmeyi sessiz ve rahat bir yerde düzenlemeyi içerir. Ayrıca hastanın dini ve kültürel sorunlarının tüm süreç boyunca özenle gözetilmesi gerekir. Kısacası her an hastanın yanında olmanız gerekir.

2. Yüksek Kaliteli Sağlık Hizmeti

Sağlık turistlerine çok çeşitli tıbbi tedavilere ve tesislere erişim sunabilmenin yanı sıra, tedavi sırasında ve sonrasında mümkün olan en iyi bakımı almalarını sağlamalısınız. Bu alanda başarılı olabilmeniz için, ülkenizdeki kaliteli hastaneler ve başarılı doktorlar ile iyi ilişkileriniz olmalı. Böylelikle herhangi bir potansiyel sağlık turistine en kaliteli tedavileri ve hizmetleri ayarlayabilirsiniz.

3. Güçlü Doktor ve Personel İlişkileri

Sorunsuz operasyonlar sağlamak için doktorlar ve diğer sağlık personelleri arasında güçlü bir çalışma bağı kurmanız gerekir. Güçlü bir çalışma bağı, hasta için gerekli spesifikasyonları düzenlemek veya herhangi bir güçlük çekmeden randevuları planlarken dini törenleri dikkate almak gibi en küçük ayrıntıyı bile ifade eder.

4. Uluslararası Bağlantılar

Çeşitli tıbbi kurumlarla ve dünyanın dört bir yanından kuruluşlarla uzun süreli ilişkiler kurmanız gerekir. Bu ilişkiler, bu ülkelerdeki tıbbi kurumların sizi müşterilerine tavsiye etmesini sağlayacaktır. Ayrıca hedef ülkelerdeki sigorta sistemlerini bilmeniz ve sigorta şirketleriyle çeşitli anlaşmalar yapmanız müşteri sayınızı hızla artıracak ve işinizi büyütmenize büyük katkılar sağlayacaktır.

5. Güçlü Yerel İlişkiler

Bir sağlık turistinin varışta mümkün olan en iyi hizmeti almasını sağlamak için oteller, restoranlar, yerel ulaşım sistemleri, elçilikler ve konsolosluklar dahil olmak üzere yerel kuruluşlar ve hizmetlerle çok güçlü bir ilişkiye sahip olmanız gerekir. Bu sayede herhangi bir hizmeti müşterilerinize sağlayabilecek ve hastanızın süreç sırasında yaşayabileceği herhangi bir problemi hızlıca çözebileceksiniz.

6. Daima yeniliği arayın

Hastaların en üst düzeyde memnuniyeti için tüm zor işi yapıyorsunuz. Fakat zorluk bununla sınırlı değil. Çünkü sektörde yalnız değilsiniz. Aynı sizin gibi acente olarak hizmet veren pek çok rakibiniz var. Diğerlerinin arasından sıyrılmak için, hizmetlerinizde daima yeniliği arayın. Müşteri tabanınızı güçlendirmek için sadakat puanları vermeyi ve bağlılık programları başlatmayı düşünün. Maliyet ve kalite açısından her zaman rekabetçi bir paket sunun.

7. Sürdürülebilir kanal ortakları oluşturun

Uzun vadeli vizyonunuzu yerine getirmek ve düzenli bir yönlendirme akışı elde etmek için kanal ortaklarını belirlemeniz gerekir. Yalnızca tanınmış doktorlar ve sağlık enstitüleriyle değil, aynı zamanda kurumsal sektör, sigorta şirketleri ve akademik tıp merkezleriyle de güçlü ilişkiler kurun.

Kaynakça

Sağlık Turizmi Blog

Ücretsiz Sağlık Turizmi Danışmanlığı

360° Sağlık Turizmi Danışmanlığı

Sağlık turizminde size ve markanıza destek olmak için buradayız.

Formu Doldurun, Sizi Arayalım!