Acentelerin Alamadığı Ödemeler Hakkında Bazı Öneriler

Acentelerin Alamadigi Odemeler Hakkinda Animatif Gercek Foto

Görünüşe göre, uluslararası ticarette sorun yok ve sağlık turizmi sektörünün geleceği gerçek olamayacak kadar iyi görünüyor. Gerçek şu ki, sağlık turizmi acenteleri zamanında ödemelerle ilgili sık sık sorunlarla karşılaşıyor. Ödeme tahsilat kuralları, sağlık turizmi acentelerini zor durumda bırakan bazı ciddi boşluklara sahiptir. Acentelerin alamadığı ödemeler, pek çok kurumu bu sektörden soğutmaktadır. Bu yüzden acente ödemeleri, sağlık turizminde gittikçe daha büyük bir sorun haline gelmektedir.

Karmaşık yöntemleri kullanmak ve uygulamak ve zor kazandıkları paralarını hasta partilerinden ödeme almak için yatırmak zorundadırlar. Acentelerin görevli olduğu süreç planlaması ve problem çözme, bazı özel durumlarda ekstra maliyetli olabilir. Hasta ile yapılan anlaşmaların içeriğine bağlı olarak, acenteler bu maliyetleri sırtlamak zorunda kalabilir. Bunun yanında, ödemelerin zamanında yapılmaması da acentelerin sıkça yaşadıkları sorunlardan biri. Bundan dolayı her sağlık turizmi acentesi, özellikle sözleşme aşamasında kendisini de korumaya almalı ve yaşayabileceği çeşitli sorunlara karşı önlemsiz kalmamalıdır.

Uluslararası bir ticarette yer alıyorsanız, işinizi korumak için bazı temel ilkeleri izleyin. Tam olarak güvenemeyeceğiniz taraflarla ilişki kurmayın. Ticari işlemleri, ancak ilgilendiğiniz taraf hakkında iyimser olduktan sonra gerçekleştirin. Potansiyel sağlık turistlerine gerçekten güvenmeden işgücü veya kaynak harcaması yapmayın.

Güvenilir ve mevcut müşterilerinizden veya ortaklarınızdan referans almaya çalışın. Müşterileri hem uygun hem de güvenilir bulursanız, süreci ileriye taşıyın. Zamanında ödeme sağlamanın bir diğer önemli tekniği, ticari işlemlerin başında depozito almaktır. İşlemlerin daha hızlı ve gecikmeden tamamlanması için yabancı ülkelerin kurallarını ve iş yönetmeliklerini de öğrenmelisiniz.

Zamanında ödeme almak için hükümetten veya devlet kuruluşlarından yardım isteyin. Hükümetler, genellikle ülkenin prestijini korumak için ödemelerin satın alınmasına yardımcı olur. Sağlık turizmi acentelerinin karşılaştığı büyük bir sorun, müşterilerinin kimliğidir. Pek çok kişi sahte kimlikler kullanır ve tıbbi turist vizesi almak için başkası gibi davranır.

Bu tür insanların kurbanı olursanız, ödemelerinizi alma şansınız çok düşüktür. Kapsamlı bir geçmiş kontrolü yapmanız ve müşteriler hakkında her şeyi öğrenmeniz önemlidir. İyi bir iş ilişkisi kurmaya çalışın ve hastaların davranışlarına dikkat edin. Memnun kalırsanız, sonraki adıma geçin. Hiçbir zaman bir güvenceniz olmadan potansiyel bir sağlık turisti için kaynak harcamayın.

Kaynakça

Sağlık Turizmi Blog

Ücretsiz Sağlık Turizmi Danışmanlığı

360° Sağlık Turizmi Danışmanlığı

Sağlık turizminde size ve markanıza destek olmak için buradayız.

Formu Doldurun, Sizi Arayalım!