Bir Markanın Sosyal Değeri Nedir?

bir markanın sosyal değeri nedir

Sağlık turizmi sektöründe bir markanın sosyal değeri, yalnızca ürün veya hizmetin algılanan değeri ilkesine göre işler. Örneğin bir sağlık tesisinin bu algılanan değeri, bu özel sağlık hizmeti tesisi hakkında başkalarıyla etkileşime girdiklerinde, potansiyel hastalar arasında inşa edilecektir. Topluluğun bir markaya bakış açısı ve markaya göre topluluk içinde izlenen dinamikler, sosyal marka değerini belirler.

Geri bildirim ve yönlendirme alışverişi, özellikle sağlık sektöründe sosyal değerin oluşturulmasına yardımcı olur. İnsanlar arasında belirli bir marka hakkında ne kadar olumlu bilgi alışverişi olursa, bir markanın algılanan sosyal değeri o kadar fazla olur ve bu da sadık bir hasta / müşteri tabanına yol açar. Olumlu bilgi alışverişi sürekli olarak yapılırsa, memnun ve sadık hasta çemberi artmaya devam edecektir. Unutmayın, bir markanın sosyal değerini şekillendiren bireysel hasta ve onun sonraki bağlantılarıdır. Bir sağlık tesisinin yerleşik bir sosyal değeri, aynı zamanda daha iyi marka yönetimine de yol açacaktır.

Sağlık ve sağlık turizmi sektöründe pazarlama çok etkili bir şekilde çalışır ve genellikle ürün ve hizmetlerin sosyal marka değerini artırmak için yapılır. Sağlık tesislerinin ve sunulan ürünlerin faydaları topluma iletilir ve bilgi, zenginlerden yoksullara kadar toplumun farklı düzeylerine yayılacak şekilde aktarılır.

Markanın sosyal değerini inşa etmenin yollarından biri de sosyal medya kanallarıdır. Sağlık markasının sağlam bir sosyal değer oluşturmak için her zaman müşteri / hasta memnuniyetine odaklanılır. Güven, prestij ve kimlik de aynı süreç içinde düzenlenmesi gereken unsurlardır. Sosyal marka değeri kavramı söz konusu olduğunda asıl mesele, markanın geleceğinin hastaların elinde olduğunu anlamaktır.

Peki, sosyal marka değeri, marka değerini tanımlayan diğer etkenlerden nasıl farklıdır? Sosyal marka değeri, markanın sosyal bağlamında derin bir şekilde köklenmiştir. Hastalar, ilaç kullanıcıları ve tıbbi olanaklardan yararlanmak isteyenler toplumun bir parçası olduğu için, marka değerini toplumun derinliklerinden inşa etmeye başlamak oldukça mantıklıdır. 

Marka imajı oluşturmak, tek başına belirli bir markanın kullanımını veya tercihini garanti edemez. Markanın tercih edilebilirliğini artıran hastanın markaya olan güveni ve referansıdır.

Kaynakça

Sağlık Turizmi Blog

Ücretsiz Sağlık Turizmi Danışmanlığı

360° Sağlık Turizmi Danışmanlığı

Sağlık turizminde size ve markanıza destek olmak için buradayız.

Formu Doldurun, Sizi Arayalım!