Sağlık Turizmi Danışmanlığı

Randevu Alın, Sizi Arayalım!

Sağlık Turizmi

13.07.2017 tarihinde resmi gazetede yayınlanan “Uluslararası Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı Hakkındaki Yönetmelik” kapsamında hayata geçirilmiş olan ve sağlık turizmi faaliyetinde bulunabilmek için gerekli olan belgedir. 

Yetki belgesi olmayan işletmelerin uluslararası sağlık turizmi faaliyetleri Bakanlık tarafından yasaklanmıştır.

İçindekiler

Sağlık Turizmi Birimi

Web Sitesi

Sosyal Medya

CRM

Sanal Santral

Dijital Pazarlama

Satış

Kurumsal İş Birlikleri

Sağlık Turizmi Portalları

Markalama

Sağlık Turizmi Devlet Teşvikleri

“Uluslararası Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı Hakkındaki Yönetmelik” kapsamında sağlık turizmi yetki belgesini sadece iki tür kuruluş alabilir: sağlık bakanlığı tarafından faaliyet izni olan sağlık kuruluşları veya A Grubu seyahat acentası işletme belgesine sahip olan aracı kuruluşlar bu belgeyi alabilir.

Sağlık turizmi yönetmeliğinde sağlık kuruluşları ve aracı kuruluşlar için farklı yetkinlik kriterleri belirtilmiştir. Kurumlar ilgili yetkinlik kriterlerini sağlandıktan sonra başvuru dosyası hazırlayarak bağlı bulundukları sağlık müdürlükleri üzerinden yetki belgesi başvurusunu gerçekleştirebilirler.

Seyahat acenteleri verdikleri hizmetlerin niteliğine göre A, B ve C grubu olarak sınıflandırılmışladır. Sağlık turizmi yapmak isteyen aracı kuruluşlar tüm seyahat acente hizmetlerini kapsayan A grubu seyahat acentası işletme belgesini almak zorundadır.

H3 Web Site Kriterleri

Türkçe ve İngilizce dilleri zorunlu olmak üzere en az 3 dilde bir web sitesine sahip olmak zorunludur. Bu web sitesinde sağlık turisti alacağı hizmet ve protokol imzalanan sağlık kurumları hakkında bilgi alabilmelidir. 

Randevu Alın, Sizi Arayalım!