Sağlık Turistlerinin Acentelere Neden İhtiyacı Var?

sağlık turistlerinin acente ihtiyacı

Günümüzde destinasyon ve tesis seçeneklerinin çoğalması ile birlikte sağlık turistlerinin karar verme süreci zorlaştı. Artık bir sağlık turizmi süreci planlanırken pek çok aşama ele alınıyor ve bu aşamaların her birinde karar verilmesi gereken hizmet sağlayıcılar var. Bu planlama, sağlık turistleri açısından hem zaman kaybı, hem de yorucu bir iş. Bu noktada, bağlantıları güçlü, müşterinin yanında ve yüksek kaliteye inanan bir acente, hastanın üzerinden pek çok yükü kaldıracak ve onu rahatlatacaktır. İşte bu yüzden, sağlık turistlerinin acente ihtiyacı küçümsenmeyecek kadar ciddi.

Sağlık Turistlerinin Acente İhtiyacına Bir Örnek

Şimdi bir örnek üzerinden inceleyelim. Conncticut’ta yaşayan bir aile, büyükbabaları için bir bypas ameliyatı yaptırmak istedi. Önce tedavi ile ilgili lokal doktorlar araştırıldı. Sigorta işlemleri de halledildi ve ortaya büyük bir ücret çıktı.

Aile, seçimini yapmadan önce bu tedaviyi başka bir ülkede yaptırmanın yollarını da araştırmaya karar verdi. Karşılarına bypass ameliyatını yapabilecek pek çok yabancı doktor, pek çok turizm paketi ve pek çok destinasyon çıktı. İşin içine bir de tarihler, planlama, transfer ve konaklama girince, aile bu planlamayı onlar için yapabilecek bir kurumun ihtiyacını hissetti. Aile bunun üzerine önce destinasyona karar verdi. Daha sonra, bu destinasyonda hizmet veren bir sağlık turizmi acentesi ile görüştü. Acente planlamayı onlar için yaptı. Büyükbaba tedavisini başarılı bir şekilde oldu ve gittiği ülkede güzel bir dinlenme süreci geçirdi.

Bu örnekten ne çıkarıyoruz? Aile, zaten bir sağlık durumunun endişesini taşırken, bir yanda kendi ülkelerinde yüksek maliyetler ve olası bekleme süreleri ile, bir yanda da sağlık turizmi planlamasının karmaşıklığı ve boğuculuğu ile karşı karşıya. Kendi ülkelerindeki problemlerini ciddi bir mali yükün altına girmedikleri sürece çözemiyorlar. Ancak sağlık turizmi seçeneğinde onlara yardımcı olacak bir kurum var. Sağlık turizmi acentesi.

Acente, deneyimi ve bilgi birikimi ile tıbbi tesis ve doktor ayarlaması, tedavi planlanması, hastanın gerçek sağlık durumunun doktorlara iletilmesi, hasta-doktor konsültasyonu, seyahat ve konaklama planlamalarını kolayca ayarlıyor. Aynı zamanda, büyükbabanın kullandığı sağlık sigortasının sağlık turizmi destinasyonundaki geçerliliğini, maliyeti bu şekilde nasıl daha da fazla düşürebilecekleri konusunda da aileye rehberlik ediyor. Böylelikle büyük bir yük ailenin sırtından kalkmış oluyor.

Ailenin kuvvetle muhtemel yaşayabileceği güven, planlama ve sigorta problemlerini çözmek, yalnızca maddi değil aynı zamanda büyük bir manevi anlam taşıyor. İşte bu yüzden, sağlık turizmi yapmak isteyen bir hasta, sürecin daha rahat, pürüzsüz ve eğlenceli geçmesi için kesinlikle ama kesinlikle bir acenteye ihtiyaç duyuyor.

Kaynakça

Sağlık Turizmi Blog

Ücretsiz Sağlık Turizmi Danışmanlığı

360° Sağlık Turizmi Danışmanlığı

Sağlık turizminde size ve markanıza destek olmak için buradayız.

Formu Doldurun, Sizi Arayalım!