Sağlık Turizmi Pazarlamasında Sıkça Yapılan 3 Hata

sağlık turizmi pazarlamasında yapılan hatalar

Ülkeler, turistlerin sağlık hizmeti almaya geldiği bir sağlık turizmi destinasyonu haline gelmek için çabalarken aynı zamanda rekabetçi bir pazara giriyorlar. Tıbbi bir destinasyon olmak isteyen her ülke, sağlık turisti sayısını artırmak için çeşitli pazarlama stratejileri kullanıyor. Bunu yaparken, her ülke ve sağlık kuruluşu bazı hatalar yapıyor. Bu hataların en temel sebepleri, ülkelerin yasal denetimlerinin bu sektörler özelinde eksik olması, çok müşteri bulmak her zaman iyidir gibi bir düşünceye sahip olmak ve en önemlisi başarıyı hızlı istemektir. Bu yazımızda sağlık turizmi pazarlamasında yapılan hatalardan bahsedeceğiz.

Karmaşık Web Siteleri

Web sitesi biçiminde bir çevrimiçi ana varlık, potansiyel hastaların ilgilerinin çekilebileceği en önemli ortamdır. Etkili bir web sitesi, web sitenize gelen trafiği artırmaya yardımcı olmalı ve bunları etkili potansiyel müşterilere dönüştürme yeteneğine sahip olmalıdır. Kurumlar etkili bir web sitesi oluşturmaya çalışırken, karmaşık bir web sitesi oluşturma hatasını yapabilirler.

Örneğin, web sitesi iki ayrı sayfada tamamen farklı bir tasarıma sahip olabilir. Bu, web sitesi ziyaretçileri için kötü bir deneyim olabilir. Ya da markayla ilgilenen herhangi bir ziyaretçi, iletişim bilgilerini aramak ister ancak kolayca ulaşamazsa siteyi terk edecektir.

Aynı zamanda web sitenizde gereksiz bilgiler vermekten kaçınmalısınız. Gereksiz bilgiler web sitesini karmaşıklaştırır ve potansiyel sağlık turistlerini yorar. Web sitenizi tasarlarken ve içerikler üretirken az ve öz yaklaşımını kullanmalısınız. Potansiyel sağlık turistlerinin ihtiyacı olmayan ancak web sitenizde bulunan her bilgi ve içerik kafası karışmış ve kaybedilmiş bir müşteri olarak size dönecektir.

Birçok web sitesi, iletişim bilgilerini web sayfasının köşesinde gizleme hatasına düşmektedir. Yerel alan ve ülke kodunuzu ihmal etme hatasını da yapmayın. Uluslararası bir topluluğa hitap ettiğinizi unutmayın.

Herkesi Memnun Etmeye Çalışmak

Sağlık turistlerinin ilgilerini çekmeye çalışırken kaçınılması gereken bir diğer hata, her tür hasta ve her tür rahatsızlık için paketler denemek ve tasarlamaktır. Bunu yapmak, karşı tarafta tamamen güvensizlik hissi yaratacaktır. Turistler, herhangi bir tıbbi rahatsızlıktaki uzmanlığınızdan şüphe edebilir.

Daha pratik olan şey, özel yardımın etkili ve verimli bir şekilde sunulabilmesi için bir niş oluşturmaya odaklanmak olacaktır. Bu, önce hedef sağlık turistlerini belirleyerek ve ayrıca ilgilenmek istediğiniz uzmanlık alanını belirleyerek yapılabilir. Bu şekilde, birkaç tıbbi rahatsızlığa birinci sınıf kalitede yardım sağlama konusunda uzman olabilirsiniz.

Hastaların Psikolojik İhtiyaçlarını Kabul Etmeme

Pek çok tıbbi tesis, tıbbi turistlerin psikolojik durumlarıyla ilgili endişelerini giderememektedir. Potansiyel bir tıbbi turistin, gerçek bilgi istemenin ötesine geçen soruları olabilir. Sağlık turizmi şirketleri bunu kabul etmeli ve bu sorunları ele almalıdır. Örneğin, teknik anlamda çok iyi doktorlara sahip olsanız da, sağlık turisti ülkenizdeki bazı sosyal veya politik problemlerden ötürü endişe duyuyor olabilir. Bu noktada her bir potansiyel sağlık turistini özel olarak ele almalı ve buna göre pazarlama stratejileri oluşturmalısınız.

Sağlık Turizmi Blog

Ücretsiz Sağlık Turizmi Danışmanlığı

360° Sağlık Turizmi Danışmanlığı

Sağlık turizminde size ve markanıza destek olmak için buradayız.

Formu Doldurun, Sizi Arayalım!